Chromoterapia

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa snažíme nájsť trochu času, súkromia a pokoja len pre seba, sa vyplatí spojiť príjemné s užitočným. Vychutnajte si nenáročnú, veľmi príjemnú relaxáciu – chromoterapiu, pri ktorej zabudnete na celodenný zhon.

Ponorte sa do blahodárnych účinkov farieb chromoterapie, vdaka ktorej zrelaxuje vaše telo aj duša.

Ľudia si už od nepamäti spríjemňujú a spestrujú svoje okolie rôznymi farbami. Už v minulosti sa vedci zaoberali vplyvom farieb na ľudský organizmus. Postupom času sa zistilo, že nielen hudba alebo vône majú na človeka pozitívny a relaxačný vplyv. To isté sa dá povedať aj o svetle a farbách. Farby totiž na našu psychiku dosť silno vplývajú a takisto na našu schopnosť sústredenia.

Chromoterapia používa osem základných farieb: žltá, červená, oranžová, zelená, purpurová, fialová, modrá a tyrkysová. Každá farba má určitý účinok pre naše telo.

  • Modrá – prináša uvoľnenie a upokojenie, pozitívne pôsobí na poruchy spánku, schopnosť koncentrácie, znižuje bolesť hlavy a krku

 

  • Zelená – skvelá proti neurózam, zápalom, pozitívne pôsobí na depresie, stres, únavu a nespavosť

 

  • Červená – odbúrava depresie, pomáha znižovať krvný tlak, prebúdza vášeň, vytvára duševnú aj fyzickú pohodu

 

  • Žltá– odstraňuje toxíny, v duši vytvára pocit bezpečia

 

  • Biela – dodáva energiu, nahradzuje prirodzené svetlo, pomáha pri tvorbe serotonínu

 

  • Fialová – pozitívne vplýva na stres, nervy, pomáha pri hojení rán

 

  • Oranžová – zabraňuje depresiám, dodáva energiu a pozitívnu náladu, stimuluje krvný obeh a pomáha pri procese látkovej výmeny

Preto sme sa rozhodli, že v našom salóne spríjemníme našim klientkám u nás strávený čas a prinesieme niečo nové do sveta kaderníckych salónov na Slovensku.
Obrátili sme sa na svetovo uznávanú taliansku značku kaderníckych zariadení Maletti, ktorá ponúka na trhu novú dimenziu mycích boxov. Box je vybavený kvalitným masážnym kreslom, ktoré Vám poskytne oddych a celkovú regeneráciu.

Doprajte si aj vy vyšší štandard a vyskúšajte masáž hlavy a chrbta pri relaxačných účinkoch chromoterapie.